Login Oradea Online   Login   Inregistrare Oradea Online   Inregistrare    
°C
 

ORADEA ONLINE

Stiri Oradea si Bihor

 
 
   
Sport Oradea Online  
01 Septembrie 2010 13:17:31   Opt favoriti, eliminati in ziua a doua: Stiri Sport
Afisari Stiri Afisari Stiri Afisari Stiri Afisari Stiri Afisari Stiri Marire +   Micsorare -   
Novak Djokovic
Stiri Sport: Vezi programul de miercuri

Liderul mondial Rafael Nadal a avut nevoie de doua tie-break-uri pentru a se califica in turul al doilea de la US Open, spaniolul trecand in minim de seturi de rusul Gabashvili, scor 7-6(4), 7-6(4), 6-3. Novak Djokovic a avut mult mai mult de munca, in fata compatriotului Troicki, dar a reusit in cele din urma sa obtina calificarea in runda a doua, dupa cinci seturi. In competitia feminina, Wozniacki, Jankovic, Zvonareva sau Sharapova au reusit si ele calificarea in turul al doilea.


Rezultate US Open, ziua a doua:

Feminin:

[1] Caroline Wozniacki (Danemarca) - [WC] Chelsey Gullickson (SUA) 6-1, 6-1
[4] Jelena Jankovic (Serbia) - Simona Halep (Romania) 6-4, 4-6, 7-5
[7] Vera Zvonareva (Rusia) - Zuzana Kucova (Slovacia) 6-2, 6-1
[9] Agnieszka Radwanska (Polonia) - Arantxa Parra Santonja (Spania) 6-4, 6-3
[11] Svetlana Kuznetsova (Rusia) - Kimiko Date Krumm (Japonia) 6-2, 4-6, 6-1
[14] Maria Sharapova (Rusia) - Jarmila Groth (Australia) 4-6, 6-3, 6-1
[15] Yanina Wickmayer (Belgia) - Alla Kudryavtseva (Rusia) 6-1, 6-2
[18] Aravane Rezai (Franta) - Magdalena Rybarikova (Slovacia) 7-6,(5) 7-6(7)
[22] Maria Jose MartÝnez Sanchez (Spania) - [WC] Jamie Hampton (SUA) 6-4, 3-6, 6-0
[23] Maria Kirilenko (Rusia) - Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) 7-5, 6-4
[25] Alexandra Dulgheru (Romania) - Julie Coin (Franta) 6-3, 6-1
[31] Kaia Kanepi (Estonia) - Alize Cornet (Franta) 3-6, 6-1, 6-0
Kateryna Bondarenko (Ucraina) - [8] Na Li (China) 2-6, 6-4, 6-2
Andrea Petkovic (Germania) - [17] Nadia Petrova (Rusia) 6-2, 4-6, 7-6(4)
[Q] Tamira Paszek (Austria) - [26] Lucie Safarova (Cehia) 2-6, 7-5, 6-2
Lourdes Dominguez Link (Spania) - [30] Yaroslava Shvedova (Kazakhstan) 6-4, 3-6, 6-2
[Q] Akgul Amanmuradova (Uzbekistan) - Chanelle Scheepers (Arica de Sud) 6-3, 6-4
Sofia Arvidsson (Suedia) - Sorana Cirstea (Romania) 6-1, 6-2
Iveta Benesova (Cehia) - Nuria Llagostera Vives (Spania) 6-3, 7-6(6)
[WC] Beatrice Capra (SUA) - Karolina Sprem (Croatia) 6-1, 6-3
Yung-Jan Chan (Taiwan) - Anne Keothavong (Marea Britanie) 2-6, 6-1, 6-1
Kai-Chen Chang (Taiwan) - Carla Suarez Navarro (Spania) 6-2, 6-4
Dominika Cibulkova (Slovacia) - Stefanie Voegele (Elvetia) 6-2, 4-6, 7-5
Julia Goerges (Germania) - Romina Oprandi (Italia) 6-3, 6-4
Sabine Lisicki (Germania) - [WC] Coco Vandeweghe (SUA) 6-1, 6-0
[Q] Mirjana Lucic (Croatia) - Alicia Molik (Australia) 7-6(5), 6-1
Bethanie Mattek-Sands (SUA) - Anabel Medina Garrigues (Spania) 4-6, 6-4, 6-1
Yvonne Meusberger (Austria) - Jill Craybas (SUA) 3-6, 7-5, 6-0
Shuai Peng (China) - [WC] Shelby Rogers (SUA) 6-7(5), 7-6(3), 6-3
Urszula Radwanska (Polonia) - Anna Chakvetadze (Rusia) 6-3, 6-3
Patty Schnyder (Elvetia) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6-1, 6-3
Anastasija Sevastova (Letonia) - Regina Kulikova (Rusia) 6-0, 2-0 abandon Kulikova

Masculin:

[1] Rafael Nadal (Spania) - Teymuraz Gabashvili (Rusia) 7-6(4), 7-6(4), 6-3
[3] Novak Djokovic (Serbia) - Viktor Troicki (Serbia) 6-3, 3-6, 2-6, 7-5, 6-3
[8] Fernando Verdasco (Spania) - Fabio Fognini (Italia) 1-6, 7-5, 6-1, 4-6, 6-3
Arnaud Clement (Franta) - [16] Marcos Baghdatis (Cipru) 6-3, 2-6, 1-6, 6-4, 7-5
[19] Mardy Fish (SUA) - Jan Hajek (Cehia) 6-0, 3-6, 4-6, 6-0, 6-1
[31] David Nalbandian (Argentina) - Rik De Voest (Africa de Sud) 7-6(4), 3-6, 6-4, 6-7(6), 6-4
[Q] Benoit Paire (Franta) - Rainer Schuettler (Germania) 6-3, 6-3, 4-6, 3-6, 7-6(2)
[Q] Adrian Mannarino (Franta) - Pere Riba (Spania) 3-6, 6-1, 6-4, 4-6, 7-6(1)
[10] David Ferrer (Spania) - Alexandr Dolgopolov (Ucraina) 6-2, 6-2, 6-3
[23] Feliciano Lopez (Spania) - Santiago Giraldo (Columbia) 6-4, 6-4, 6-4
Jeremy Chardy (Franta) - [24] Ernests Gulbis (Letonia) 6-2, 7-6(1), 6-4
Julien Benneteau (Franta) - [28] Radek Stepanek (Cehia) 6-4, 6-2, 4-6, 6-4
[Q] Peter Polansky (Canada) - [30] Juan Monaco (Argentina) 6-2, 7-6(5,) 6-3
Benjamin Becker (Germania) - Daniel Brands (Germania) 7-6(1), 7-6(5), 6-4
[WC] James Blake (SUA) - Kristof Vliegen (Belgia) 6-3, 6-2, 6-4
Pablo Cuevas (Uruguay) - Julio Silva (Brazilia) 7-6(0), 6-1, 6-2
Daniel Gimeno-Traver (Spania) - Jarkko Nieminen (Finlanda) 7-6(1), 6-4, 6-3
Denis Istomin (Uzbekistan) - Maximo Gonzalez (Argentina) 7-5, 7-5, 6-1
Philipp Petzschner (Germania) - Dusan Lojda (Cehia) 6-3, 6-1, 6-1
Tommy Robredo (Spania) - Lukas Rosol (Cehia) 6-4, 6-3, 6-1
Eduardo Schwank (Argentina) - Robby Ginepri (SUA) 6-4, 7-6(3), 4-6, 6-3
Florent Serra (Franta) - Florian Mayer (Germania) 7-5, 6-2, 6-0


US Open - programul celei de-a treia zile:

Arena Arthur Ashe:

De la 18:00 (ora Romaniei)
Ana Ivanovic (Serbia) - [21] Jie Zheng (China)

Dupa 20:00 (ora Romaniei):
[4] Andy Murray (Marea Britanie) - Lukas Lacko (Slovacia)
Rebecca Marino (Canada) - [3] Venus Williams (SUA)

Dupa 2:00 (ora Romaniei):
Sally Peers (Australia) - [2] Kim Clijsters (Belgia)
Janko Tipsarevic (Serbia) - [9] Andy Roddick (SUA)


Arena Louis-Armstrong:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[20] Sam Querrey (SUA) - Bradley Klahn (SUA)
[24] Daniela Hantuchova (Slovacia) - Vania King (SUA)
Melanie Oudin (SUA) - [29] Alona Bondarenko (Ucraina)
Frederico Gil (Portugalia) - [18] John Isner (SUA)
[1] Bob Bryam (SUA)/ Mike Bryan (SUA) - Alexandr Dolgopolov (Ucraina)/ Bjorn Phau (Germania)

Grandstand:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Gisela Dulko (Argentina) - [10] Victoria Azarenka (Belarus)
Michael Llodra (Franta) - [7] Tomas Berdych (Cehia)
[6] Francesca Schiavone (Italia) - Maria Elena Camerin (Italia)
[17] Gael Monfils (Franta) - Igor Andreev (Rusia)

Teren 4:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Potito Starace (Italia) - [14] Nicolas Almagro (Spania)
Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) - [25] Stanislas Wawrinka (Elvetia)
Sara Errani (Italia) - [28] Alisa Kleybanova (Rusia)
Agnes Szavay (Ungaria) - [19] Flavia Pennetta (Italia)

Teren 6:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Jelena Jankovic (Serbia)/ Bojana Jovanovski (Serbia) - Kimiko Date Krumm (Japonia)/ Ayumi Morita (Japonia)
Juan Ignacio Chela (Argentina) - Yen-Hsun Lu (Taiwan)
Arnaud Clement (Franta)/ Nicolas Mahut (Franta) - [4] Mahesh Bhupathi (India)/ Max Mirnyi (Belarus)
[27] Petra Kvitova (Cehia) - Elena Baltacha (Marea Britanie)
Anabel Medina Garrigues (Spania)/ Marc Lopez (Spania) - [7] Lisa Raymond (SUA)/ Wesley Moodie (Africa de Sud)

Teren 7:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Sergiy Stakhovsky (Ucraina) - Peter Luczak (Australia)
Marc Lopez (Spania)/ Pere Riba (Spania) - [15] Mardy Fish (SUA)/ Mark Knowles (Bahamas)
Dudi Sela (Israel) - Xavier Malisse (Belgia)
[15] Bethanie Mattek-Sands (SUA)/ Meghann Shaughnessy (SUA) - Christina McHale (SUA)/ Riza Zalameda (SUA)

Teren 8:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) - Dustin Brown (Jamaica)
[32] Tsvetana Pironkova (Bulgaria) - Mandy Minella (Luxemburg)
Tobias Kamke (Germania) - [29] Philipp Kohlschreiber (Germania)
Chia-Jung Chuang (Taiwan)/ Olga Govortsova (Belarus) - Darija Jurak (Croatia)/ Kaia Kanepi (Estonia)

Teren 10:

De la ora 18:00 (ora Romaniei):
Marcel Granollers (Spania) - Andreas Seppi (Italia)
Zi Yan (China)/ Rohan Bopanna (India) - Aravane Rezai (Franta)/ Rajeev Ram (SUA)

Dupa 22:00 (ora Romaniei):
Julie Coin (Franta)/ Alize Cornet (Franta) - [2] Liezel Huber (SUA)/ Nadia Petrova (Rusia)

Dupa 23:00 (ora Romaniei):
Daniela Hantuchova(Slovacia)/ Caroline Wozniacki (Danemarca) - Andrea Hlavackova (Cehia)/ Lucie Hradecka (Cehia)
[8] Vania King (SUA)/ Horia Tecau (Romania) - Kveta Peschke (Cehia)/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan)


Teren 11:

De la ora 18:00 (ora Romaniei):
Ryan Harrison (SUA) - [15] Ivan Ljubicic (Croatia)
Sybille Bammer (Austria) - [12] Elena Dementieva (Rusia)
[12] Mikhail Youzhny (Rusia) - Andrey Golubev (Kazakhstan)
[5] Samantha Stosur (Australia) - Anastasia Rodionova (Australia)


Teren 12:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Guillermo Garcia-Lopez (Spania) - Luklasz Kubot (Polonia)
Eduardo Schwank (Argentina)/ Horacio Zeballos (Argentina) - Colin Fleming (Marea Britanie)/ Ken Skupski (Marea Britanie)
Hilary Barte (SUA)/ Lindsay Burdette (SUA) - [14] Elena Vesnina (Rusia)/ Vera Zvonareva (Rusia)

Dupa 22:00 (ora Romaniei):
Tatjana Malek (Germania)/ Andrea Petkovic (Germania) - Alexa Glatch (SUA)/ Coco Vandeweghe (SUA)


Teren 13:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[20] Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia) - Sania Mirza (India)
[13] Marion Bartoli (Franta) - Virginie Razzano (Franta)
Gilles Simon (Franta) - Donald Young (SUA)
Jack Sock (SUA) - Marco Chiudinelli (Elvetia)
[16] Shahar Peer (Israel) - Pauline Parmentier (Franta)


Teren 14:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Victor Hanescu (Romania) - Carlos Berlocq (Argentina)
[3] Nuria Llagostera Vives (Spania)/ Maria Jose Martinez Sanchez (Spania) - Alexandra Dulgheru (Romania)/ Magdalena Rybarikova (Slovacia)
Kevin Anderson (Africa de Sud)/ Victor Hanescu (Romania) - [7] Jurgen Melzer (Austria)/ Philipp Petzschner (Germania)
Jill Craybas (SUA)/ Michael Russell (SUA) - Yaroslava Shvedova (Kazakhstan)/ Julian Knowle (Austria)
Sekou Bangoura (SUA)/ Nathan Pasha (SUA) - Michael Kohlmann (Germania)/ Jarkko Nieminen (Finlanda)


Teren 15:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[16] Su-Wei Hsieh (Taiwan)/ Shuai Peng (China) - Ekaterina Dzehalevich (Belarus)/ Tatiana Poutchek (Belarus)
Sofia Arvidsson (Suedia)/ Johanna Larsson (Suedia) - Vitalia Diatchenko (Rusia)/ Ipek Senoglu (Turcia)
Kai-Chen Chang (Taiwan)/ Raquel Kops-Jones (SUA) - [10] Maria Kirilenko (Rusia)/ Agnieszka Radwanska (Polonia)
David Marrero (Spania)/ Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) - Jan Hajek (Cehia)/ Kristof Vliegen (Belgia)


Teren 16:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Kirsten Flipkens (Belgia)/ Jasmin Woehr (Germania) - Sorana Cirstea (Romania)/ Lucie Safarova (Cehia)
Julia Goerges (Germania)/ Anna-Lena Groenefeld (Germania) - Alicja Rosolska (Polonia)/ Chanelle Scheepers (Africa de Sud)
Liga Dekmeijere (Letonia)/ Angelique Kerber (Germania) - Jarmila Groth (Australia)/ Klara Zakopalova (Cehia)
Michael Berrer (Germania)/ Viktor Troicki (Serbia) - Maximo Gonzalez (Argentina)/ Santiago Ventura (Spania)


Teren 17:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Arina Rodionova (Rusia)/ Olga Savchuk (Ucraina) - Alla Kudryavtseva (Rusia)/ Darya Kustova (Belarus)
Alejandro Falla (Columbia)/ Santiago Giraldo (Columbia) - Jeremy Chardy (Franta)/ Christopher Kas (Germania)
[12] Iveta Benesova (Cehia)/ Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) - Akgul Amanmuradova (Uzbekistan)/ Kristina Barrois (Germania)
Carly Gullickson (SUA)/ Travis Parrott (SUA) - Gisela Dulko (Argentina)/ Pablo Cuevas (Uruguay)


Sursa: Hotnews.ro


Inscrie-te in: Catalogul Firmelor din Romania


Actualitate Financiara


Sursa ta zilnica:Info Oradea si Judetul Bihor


Taguri  
Tenis Novak Djokovic


Stiri Anterioare  
Novak Djokovic si-a aparat titlul de la Beijing
Novak Djokovic si-a aparat titlul de la Beijing
Baza Iosia, spre modernizare
Baza Iosia, spre modernizare
Opt favoriti, eliminati in ziua a doua: Stiri Sport
Opt favoriti, eliminati in ziua a doua: Stiri Sport
US OPEN: Niculescu si Gallovits, eliminate din runda inaugurala
US OPEN: Niculescu si Gallovits, eliminate din runda inaugurala
US Open: Nadal-Federer posibila intalnire in finala
US Open: Nadal-Federer posibila intalnire in finala
Rafael Nadal, cap de serie numarul 1 la US Open
Rafael Nadal, cap de serie numarul 1 la US Open
Roger Federer revine pe locul doi in ATP: Stiri Sport
Roger Federer revine pe locul doi in ATP: Stiri Sport
Sorana Cirstea, in optimi la Copenhaga: Stiri Sport
Sorana Cirstea, in optimi la Copenhaga: Stiri Sport
Tricolorii, in barajul pentru Cupa Mondiala
Tricolorii, in barajul pentru Cupa Mondiala
Hanescu vs Nadal 3-6, 2-6: Stiri Sport
Hanescu vs Nadal 3-6, 2-6: Stiri Sport

Sport  
Victor Hanescu, infrangere in primul tur la Brasil Open: Stiri Sport
Record de infrangeri in NBA: Stiri Sport
Cristiano Ronaldo, magie fara limite
247 de judoka participa la stagiul de la Oradea: Stiri Sport
Mutu scapa de taierea din salariu la Fiorentina: Stiri Sport


Comentarii  

Posteaza un comentariu: Opt favoriti, eliminati in ziua a doua: Stiri Sport
 
 


Curs Valutar

 

Horoscop
Scorpion

Scorpion

         Alte zodii   
 

Sondaj
Romania ocupa locul doi, dupa Bulgaria, in topul tarilor care folosesc foarte putin cardurile bancare.

Cum preferati sa platiti atunci cand mergeti la cumparaturi?


» Cu Cardul
» Cash

Promoveaza-ti afacerea!

Web-Top Web-Top.ro este mediul ideal de promovare online pentru firma Dvs.

       Pentru detalii click aici...   


Parteneri

Cofetaria Mocca
Lion Shipping & Chartering
Lion Shipping & Chartering

Lista Firme

Arhiva Stiri Oradea Online
21 Octombrie 2019
D L Ma Mi J V S
 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 2122 23 24 25 26
27 28 29 30 31  


   Arhiva Stiri 2019 Oradea Online   
 

Bursa Transport

Bursa Transport
Ai marfa?
Ai camion?


Inregistreaza-te gratuit si vei gasi parteneri!

      Pentru detalii click aici...   


Vremea Oradea
21 Octombrie 2019
Min: -18 °C       Max: -18 °C Vremea Oradea
Temperatura curenta: °C

      Vremea Oradea detalii...   


Anunturi

Ultimele anunturi salvate
MASINA DE SPALAT AUTOMATA INDUSTRIALA GRANDIMPIANTI 17KG DEFECTA
+40768358807 CAUT FATA CU VARSTA INTRE 18 - 28 ANI PENTRU CASATORIE SAU RELATIE DE LUNGA DURATA STABILA CAUT FATă CU VâRSTA îNTRE 18 - 28 ANI PENTRU CăSăTORIE SAU RELAţIE DE LUNGă DURATă STABILă . SUNT BUN. BUN BAIAT OFER IUBIRE GRATIS GRA
+40768358807 CAUT FATA CU VARSTA INTRE 18 - 28 ANI PENTRU CASATORIE SAU RELATIE DE LUNGA DURATA STABILA CAUT FATă CU VâRSTA îNTRE 18 - 28 ANI PENTRU CăSăTORIE SAU RELAţIE DE LUNGă DURATă STABILă . SUNT BUN. BUN BAIAT OFER IUBIRE GRATIS GRA
MOTOCICLETA BMW K1200RS
CUPE DE BETON PRODUCTIE ITALIA TOTAL RACE


   Anunturi Gratuite Oradea   
 

Cinema

Al Pacino il face pe Richard Gere mare bogatas

Stiri judetul Bihor

Stiri judetul Bihor
Registre electronice in locul carnetelor de munca
Acvila de munte se intoarce in Bihor
Legea Educatiei a intrat in vigoare
Peste 13.000 concedieri colective: Stiri Bihor
Prins in flagrant: seful OPC, saltat de DNA in timp ce primea spaga pentru a-si incalca atributiunile de serviciu
Pensii marite pentru 32.847 de bihoreni
Ce se-ntampla cu drumurile Bihorului
Clubul Kiwanis din Thouars, Franta, alaturi de copiii in dificultate: Stiri Bihor
Unii pleaca de buni, altii vin de rai
Protestul PSD Oradea, neautorizat

Copyright 2007-2009 Oradea Online. Toate drepturile rezervate.
TOTALnet Media Group
 

Stiri Oradea Online

Stiri Oradea
Stiri Bihor
Politia Oradea
Frontiera Bihor
Stiri Intern
Stiri Extern
Sport
Sanatate

Divertisment Oradea Online

Divertisment Oradea
Moda Oradea
Cinema Oradea
Lumea IT
Auto
Horoscop

Servicii Oradea Online

Anunturi Gratuite Oradea
Lista firme Oradea
Director web

Turism Oradea
Turism Oradea
Judetul Bihor
Baile Felix
Baie 1 Mai

Sitemap
Sitemap

 
Recomandam: Web-Top.ro | Best-Top.ro | Felicitari | Bursa Transport | Stiri Vedete | Bucuresti Online
Web-Top Lista Firme